Linux BackTrack – Łączenie z WPA2 PSK

Praca wykonywana na systemie BackTrack 5 r2

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Aby połączyć się z siecią o zabezpieczeniu WPA2 PSK musimy znać interfejs naszej karty: w moim przypadku jest to: wlan1 (jak sprawdzić interfejs już pisałem we wcześniejszym artykule o połączeniu do sieci niezabezpieczonej) – tam gdzie w komendach będzie pisać wlan1 musicie wpisywać własny interfejs. 

Przed nauką łamania zabezpieczeń WEP2 PSK dobrze było by wiedzieć jak te hasła w ogóle wykorzystać. Bo po co nam hasło, skoro nie wiemy jak ustanowić połączenie z siecią WEP2 PSK.
Wiec nauczmy się po prostu to robić. Mamy nazwę sieci oraz hasło dostępowe do niej, a teraz chcemy się z taką siecią połączyć:

Ok!  więc do dzieła:

Krok 1:
Musimy stworzyć plik konfiguracyjny wpa_supplicant.conf, w którym umieścimy dane do naszego połączenia. Można to zrobić na dwa sposoby.

Sposób pierwszy – szybszy / z ustawieniem najbardziej podstawowych parametrów ( trzeba tu pamiętać o późniejszej konieczności manualnego usunięcia nieskonwertowanego hasła z pliku). Wpisujemy komendę :

#wpa_passphrase "twoja nazwa sieci" "haslo" > /etc/wpa_supplicant.conf

Sposób drugi dłuższy: z pełna możliwością ustawiania parametrów połączenia:

Tworzymy plik wpa_supplicant.conf w katalogu /etc/ i umieszczamy w nim następujący kod:

ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
ap_scan=1
network={
ssid="SSID TWOJEJ SIECI"
scan_ssid=0
proto=WPA
key_mgmt=WPA-PSK
pairwise=TKIP
group=TKIP
psk="twoje skonwertowane / sekretne hasło"
}

Aby uzyskać nasze skonwertowane / sekretne hasło wpisujemy komendę:

#wpa_passphrase "twoja nazwa sieci" "haslo"

I przepisujemy wartość parametru psk do naszego pliku.

Więcej na temat konfiguracji pliku wpa_supplicant.conf znajdziecie pod tym adresem http://linux.die.net/man/5/wpa_supplicant.conf

Krok 2.

Skoro już mamy plik wpa_suplicant.conf wpisujemy komendę:

#wpa_supplicant -B -iwlan1 -c/etc/wpa_supplicant.conf
Krok 3.
Wpisujemy komendę:

#dhclient wlan1

Od tego momentu powinniśmy się cieszyć ustanowionym połączeniem. Jednakże w razie gdyby połączenie nie doszło do skutku musimy zresetować ustawienia karty poprzez komendy:

#ifconfig wlan1 down
#killall wpa_supplicant dhclient

i powtórnie spróbować nawiązać połączenia wpisując komendy z kroku 2 i 3.

Niestety za każdym nowym uruchomieniem systemu musimy wpisywać polecenia z kroku 2 i 3, wiec aby ułatwić sobie życie możemy zrobić tak:
Edytujemy plik w backtracku /etc/bash.bashrc (można to zrobić za pomocą edytora wizualnego lub za pomocą edytora konsoli vi) my skorzystamy z edytora vi aby to wykonać wpisujemy:
#vi /etc/bash.bashrc
Przesuwamy się strzałkami na koniec pliku następnie wciskamy klawisz : i aby móc edytować plik i wpisujemy następujące linie na końcu pliku

alias netwifi='wpa_suplicant -B -iwlan1 -c/etc/wpa_supplicant.conf && dhclient wlan1'
alias netwifioff='ifconfig wlan1 down && killall wpa_supplicant dhclient'

Wciskam klawisz ESC i wpisujemy :wq (włącznie w dwukropkiem) aby zapisać i wyjść z edytora vi. Teraz należy wyłączyć i włączyć terminal (konsole) i możemy korzystać z nowo utworzonych poleceń, które wykonują za nas całą wcześniejszą robotę: czyli wpisując:

#netwifi

– ustanawiamy połączenie
wpisując:

#netwifioff

rozłączamy połączenie

Często jest tak, że na początku nie możemy nawiązać połączenia. Wtedy pomaga reset systemu oraz wyłączenie interfejsu przed wykonywanie poleceń wpa_supplicant i dhclient